Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk


Gençlerimiz hepimizin geleceği düşüncesiyle , hem sağlık hem de eğitim süreçlerine destek olma amacıyla, toplumsal sorumluluklarımızdan ödün vermiyoruz.

Bu amaçla Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesi'nde eğitim gören arkadaşlarımızın, pandemi dönemindeki kişisel temizlik ihtiyaçlarını kolaylaştırabilme hedefiyle, musluklar ve sabunluklar sensörlü hale getirilmiştir. 

 

2017 yılında başlattığı “Eğitimde Sıfır Engel” projesi kapsamında Ankara Altındağ’da yer alan Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler Okulu’nda, engelli öğrenciler için özel olarak geliştirilen el sanatları sınıfının iyileştirilmesi çalışmalarını üstlendi.

Proje kapsamında;

  • Ayrılmış olan mevcut sınıfın asma tavanı, parke zemini ve kalorifer peteklerinin muhafazası,
  • Öğrencilerin tekerlekli sandalye ile rahat çalışabileceği özel masa temini,
  • Daha konforlu bir eğitim sahası için rahat çalışma sandalyelerinin yapımı,
  • Öğrencilerin el sanatları dersinde kullanılacakları alet, kumaş, iplik vb. kırtasiye ürünlerinin temini,
  • Yapılmış çalışmaların sergilenebilmesi için ihtiyaç duyulan sergi dolabı ve sergi raflarının yapım işlemleri başarıyla gerçekleştirildi.


Yapımı ve malzemelerin temini tamamlandıktan sonra temsilcilerini makamına davet eden Okul Müdürü Sayın Mustafa BOZKAYA, el sanatları sınıfını eğitime yeniden kazandıran MDD Yatırım Danışmanlık ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mert DOĞAN’a teşekkür plaketini takdim etti.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması konusunda tüm işadamlarının elini taşın altına sokması gerektiğine değinen Mert DOĞAN, “Eğitimde Sıfır Engel” projesinin, yapımı tamamlanan bu sınıfla sınırlı kalmayacağını belirterek, yeni etkinlikler için öğrencilere yardımcı olacağının bilgisini verdi.

Plaket takdiminin ardından, düzenlenen sınıfın yeni halini görmek üzere okul müdürü ve öğretmenler öncülüğünde küçük bir okul gezisi yapıldı.